Novinky

Porota Zdravé kanceláře hodnotí

Porota Zdravé kanceláře hodnotí

Celý listopad věnovala porota zdravé kanceláře CBRE Zasedačka roku hodnotícím obchůzkám po přihlášených projektech do soutěže. Nyní nezbývá než rozhodnout.

Jak vnímá kvalitu vzduchu SZÚ

Jak vnímá kvalitu vzduchu SZÚ

Státní zdravotní ústav se dlouhodobě věnuje kvalitě vzduchu ve školách. Čtěte více jaký je pohled SZÚ na vnitřní prostředí ve školách.

Hodnocení Zdravé kanceláře začalo

Hodnocení Zdravé kanceláře začalo

V pondělí 29.10. se poprvé sešla porota Zdravé kanceláře nad přihlášenými projekty do CBRE Zasedačky roku.

Rozhovor s Jiřím Kejvalem, ambasadorem Zdravé kanceláře

Rozhovor s Jiřím Kejvalem, ambasadorem Zdravé kanceláře

Soutěž zaměřená na kvalitní kancelářské projekty CBRE Zasedačka roku přivítala v řadách svých porotců předsedu Olympijského výboru Jiřího Kejvala.

Školy plné čisté energie

Školy plné čisté energie

Mnoho školních budov potřebuje zásadní rekonstrukci. Nejenže jsou energeticky nehospodárné, ale v mnoha případech i hygienicky závadné. Například se špatně větrají a žáci i učitelé se v nich dusí. Platí to nejen v Česku, ale i v Německu.

Ohlédnutí za TECHOCONEM

Ohlédnutí za TECHOCONEM

Konference TECHOCON mapující trendy kancelářského prostředí se tento rok zaměřila na současný trend coworkingu. Letošní ročník přinesl řadu zajímavých řečníků.

Zdravá kancelář 2018

Zdravá kancelář 2018

Porota Zdravé kanceláře CBRE Zasedačka roku​ hledá soutěžící projekty. Porotci Zdravé kanceláře jsou opět odborníci a především prostředí České rady pro šetrné budovy, kteří se letos rozhodli vystoupit z anonymity. Sledujte nás dál a dozvíte se více o našich nadšencích do zdravého vnitřního prostředí, kteří se netrpělivě těší na vaše přihlášené projekty do soutěže!

Ve zdravé škole zdravý vzduch?

Ve zdravé škole zdravý vzduch?

Příští týden nastoupí děti plny prázdninového elánu do škol. Jak dlouho jim ale vydrží? Společně se svými učiteli totiž tráví čas v učebnách s neúnosnou koncentrací škodlivého CO2, kvůli kterému jsou děti ve třídách přidušené, z důvodu enormního hluku namáhají uši i hlasivky a při pohledu na tabuli a do sešitů si kazí oči.

Certifikace WELL: zdraví a spokojenost uživatelů budov na prvním místě

Certifikace WELL: zdraví a spokojenost uživatelů budov na prvním místě

Tématu zdravého vnitřního prostředí se celosvětově přikládá mnohem větší váha, hovoří se dokonce o udržitelnosti druhé generace. S tímto vývojem jde ruku v ruce poměrně mladý certifikační systém WELL, který se začíná prosazovat i v tuzemsku a hodnotí právě klíčové aspekty kvalitního vnitřního prostředí. 

Seminář: Zdravé vnitřní prostředí – denní světlo, větrání a stínění

Seminář: Zdravé vnitřní prostředí – denní světlo, větrání a stínění

Česká rada pro šetrné budovy vás zve na další seminář 25.9. v Brně na téma zdravého vnitřního prostředí budov. Tentokrát se zaměříme na dva zcela elementární aspekty vnitřního prostředí a těmi jsou vzduch a světlo, bez kterých bychom nemohli žít. 

 Green Walk - Green Talk: Areál Slatina

Green Walk - Green Talk: Areál Slatina

Česká rada pro šetrné budovy zve 24.9. na Green Walk - Green Talk v brněnském Areálu Slatina. Při stavbě administrativních budov areálu byl již od návrhu kladen důraz na zdravé vnitřní prostředí kanceláří a na jejich efektivní provoz. 

Mezinárodní odborná konference TechoCon 2018

Mezinárodní odborná konference TechoCon 2018

TechoCon 2018 je první celodenní interaktivní konference v České republice zaměřená na technologické inovace a jejich vliv na život v kancelářích. Konfrence se uskuteční 13.9. 

První akce k certifikaci WELL

První akce k certifikaci WELL

Česká rada pro šetrné budovy 25.6. uspořádala v sídle společnosti Spaceti první workshop seznamující účastníky s certifikačním systémem WELL. 

Zdravou školu podporují SMOČR a NCEÚ

Zdravou školu podporují SMOČR a NCEÚ

Česká rada pro šetrné budovy navázala spolupráci se Svazem měst a obcí ČR a Národním centrem energetických úspor, díky nimž byla navázána přímá komunikace se starosty v projektu Zdravá škola. Více zde.

Klíč ke správnému prostorovému řešení kanceláří

Klíč ke správnému prostorovému řešení kanceláří

Správně navržený layout pracovního prostředí. významně působí na chod kanceláří. Prostorové. rozvržení ovlivňuje, jakým způsobem kolegové v rámci. pracovního prostředí komunikují a kooperují, zda se. vzájemně neruší, i to, jak jsou produktivní.

Decentrální větrání ve školách

Decentrální větrání ve školách

Kvalitu vzduchu ve třídách je možné řešit nejen centrální vzduchotechnikou, ale i decentrálně. Atrea má s decentrálním řešením bohaté zkušenosti. Realizace v referenční škole v Jablonci nad Nisou mluví sama za sebe.

5. ROČNÍK ZASEDAČKY ROKU JE SPUŠTĚN

5. ROČNÍK ZASEDAČKY ROKU JE SPUŠTĚN

Své kanceláře do letošního ročníku můžete přihlašovat do do října 2018. Rada pro šetrné budovy je i v letošním jubilejním ročníku garantem Zdravé kanceláře. Naše porota se velmi těší na přihlášené projekty. 

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

Jaká je správná koncentrace CO2 ve zdravé budově?

Přes den v kanceláři nebo ve škole, večer doma v bytě nebo v rodinném domě – většinu času trávíme uvnitř budov a bereme to úplně samozřejmě. Málokdo však přemýšlí, zda vnitřní prostředí v budovách, kde trávíme tolik času, neovlivňuje naše zdraví a zda je prostředí co nejvíce podobné tomu přirozenému. 

Akustika v kancelářích společnosti AppAgent

 

Interaktivní workshop: Desatero na cestě k WELL certifikaci

Interaktivní workshop: Desatero na cestě k WELL certifikaci

Zveme Vás na Interaktivní workshop: Desatero k získání WELL certifikace, na kterém získáte informace o procesu udělení certifikace od jeho registrace až po realizaci, i praktické rady a tipy od developera a od WELL AP. Také se dozvíte, jak se vyhnout případným chybám v procesu získání certifikace.

Kontaktní formulář

Máte zájem o konzultaci k některému aspektu vnitřního prostředí, napište nám.